1
bootstrap carousel by WOWSlider.com v8.7
KÖYÜMÜZDEN YETİŞENLER
Dr. Hasan Hüseyin Erdoğan
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürü
1969 yılında Ankara’nın Çamlıdere ilçesinde doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisans ve doktora programlarını tamamladı. İş hayatına, 1991 yılında TKİ Genel Müdürlüğü Orta Anadolu Linyitleri İşletmeleri’nde mühendis olarak başlayan Sayın ERDOĞAN, 2000 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü’ne atanarak, aynı kurumda 2007 yılında Şube Müdürü oldu. 2012 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı, Stratejik Yönetim Daire Başkanlığı görevine atandı. Daha sonrasında 26.01.2018 tarihinde TKİ Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı. 04.10.2018 tarihinde Maden İşleri Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür olarak görevlendirilen Sayın ERDOĞAN, evli ve 3 çocuk babasıdır. İleri seviyede İngilizce bilmektedir. “
İsmail Taşdemir
Uzman Dr. İsmail Taşdemir Yozgat Devlet Hastanesi Anestezi ve reanimasyon
1974 Ankara Çamlıdere Dağkuzören Köyü Çıplak Parti İsmail Taşdemir oğlu Şükrü Taşdemir ve Kezban Taşdemir in büyük oğullarıyım.5 kardeşden ortanca çoçuklarıyım. Ankara Seymenler ilkokulu Ankara Cebeci Ortaokulu İzmir Yenişehir Sağlık Meslek Lisesi Labaratuar Bölümü Yatılı devlet okulu mezunuyum 1992 yılında Kayseri Devlet Hastanesinde Labaratuar Teknisyeni olarak memuriyet e başladım..Aynı Yıl Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesini Kazandım. Ve Üniversiteye başladım.Hem memuriyet hem okul aynı anda devam etti. 2001 yılı Sivas merkez e Pratisyen Doktor olarak Atandım.. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Anestezi ve Reanimasyon Bölümünde 2005 yılında Asistanlığı Başladım. Uzman Hekim olarak 2010;yılından İtibaren Yozgat Devlet Şehir Hastanesinde Uzman Hekim olarak çalışmaktayım.Yoğun Bakım ,Algoloji Bölüm Uzmanlıklarımda vardır.Evliyim 3 Erkek 1 Kız çocuk Sahibiyim. Büyük Oğlum Şükrü Furkan Taşdemir İstanbul Yeditepe üni.Makine mühendisliği son sınıf. Onun küçüğü Tolga Kağan Taşdemir Uludag Üni Makine Mühendisliği ilk sınıfta Sonraki gelen tosunum Yiğit Efe ilköğretim 1 sınıfta Ve En küçüğümüz evimizin prensesi Elif Su 9 aylıktır..
Ömer GÜNDOĞAN
Çamlıdere Belediye Meclis Üyesi
Ömer Gündoğan 1980 yılında Çamlıdere Dağkuzören köyünde doğdu.İlkokulu köyünde okudu.Orta ve lise eğitimini Ankara Yenimahalle ilçesinde okudu 2000 2001 yılları arasında askerlik görevini tamamladıktan sonra köyde hayvancılık ve inşaat işleri ile uğraşmaya başladı. 2005 yılında Anfa bünyesinde çamlıdere barajına güvenlik olarak işe başladı. Ekstra olarak organik arıcılık ve inşaat işlerine devam ediyor. 2014-2019 yerel seçimlerde siyasetde Ak parti Çamlıdere belediye meclis üyeliğine adaylıgı yaptı.Halen köyünde ikametkah etmekle birlikte Anfa bünyesinde güvenlik olarak devam etmekte.Evli ve 3 çocuk babasıdır.
Hasan IŞIK
Yrd. Doç. Dr. Hasan IŞIK Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
1978 yılı doğumlu olan Hasan Işık ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1996 yılında kazandığı Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Tarih Eğitimi Anabilim Dalı’nda başladığı yüksek lisans eğitimini 2002 yılında tamamladı. Bu bölümden mezun olduktan sonra aynı bölümde başladığı doktora eğitimini ise 2008 yılında bitirdi. 2009 yılında Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi (Yrd. Doç. Dr) olarak göreve başladı. 2011 yılında ise Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü’nde başladığı görevini hala burada sürdürmektedir. Işık, tarih eğitimi, sosyal bilgiler eğitimi, genel Türk tarihi, Orta Doğu, İpek Yolu, Enerji, yerel ve sözlü tarih, müze ile eğitim, tarihsel düşünme becerileri ve Türk eğitim tarihi gibi konular ile ilgilenmektedir.
Aysel ACAR
Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım
01.01.1978 Ankara Çamlıdere Dağkuzören köyünde doğdu. Altındağ Seğmenler İlkokulu ve Şentepe ortaokulunu bitirdi. 1995 Mustafa Kemal sağlık meslek lisesi Hemşirelik bölümünü bitirdi. Aynı yıl Türkiye sağlık tedavi Vakfı hastanesinde hemşire olarak işe başladı. Bu arada Erzurum Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulunu bitirdi. 2002 yılında Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi yoğun bakımda hemşire olarak çalışmaya başladı. Bir yıl sonra Kardiyovasküler Cerrahi Ameliyathane bölümüne geçti, On yıl ameliyathane hemşireliğinden sonra Kardiyovasküler Cerrahi ve organ nakil servisi sorumluluğuna geçti.2011/2014 yılları arasında Türk Hava Kurumu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Hastane yöneticiliği ve sağlık kurumları işletmeciliği tezli yüksek lisansımı tamamladı. Nisan 2016 yılından itibaren Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak görev yapmakta. Aysel Acar evli ve İki çocuk annesi.
Erdoğan ÇAKMAK
Milli Eğitim Şube Müdürü
Dağkuzören Köyü (Çamlıdere-Ankara) Kuzey mahalle sakinlerinden merhum Dursun Hoca (Dursun ÇAKMAK)’nın oğludur. 1979 doğumlu olup ilkokulu Alpagut Köyü’nde(Kızılcahamam-Ankara), Ortaokul ve Liseyi Kızılcahamam’da (İmam-Hatip Lisesi) bitirdi. Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi ve Eskişehir Üniversitesi AÖF Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerini bitirdi. Mesleğe Göktaş İlköğretim Okulu’nda (Derik-Mardin) sınıf öğretmeni olarak başladı. 2005-2014 yılları arasında Kırıkkale’nin farklı ilçelerinde ve merkezde çeşitli okullarda öğretmenlik ve idarecilik görevlerinde bulundu. Nisan 2014’te Şube Müdürü olarak atandığı Araç (Kastamonu)’da Haziran 2014-Mayıs 2015 arası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüttü. Annesinin rahatsızlığı nedeniyle yürüttüğü görevinden ayrılarak Kasım 2015’te Kızılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak başladı. Nisan 2017’de Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atanan Erdoğan ÇAKMAK, Balışeyh İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak görevlendirildi. Daha sonra isteği üzerine Eylül 2017'de Kırıkkale Yahşihan İlçesine görevlendirilmiş olup halen bu görevdedir. Erdoğan ÇAKMAK’IN Elit Bilgi Yayınlarından çıkmış bir Tatil Kitabı ve Ahmet KURT ile birlikte yürüttüğü 18 ayrı kitapçıktan oluşan 1. sınıf eğitim seti çalışması bulunmaktadır. 2017 Yılında da Günay Yayıncılıktan çıkan Özel Okullar ve Kolej Sınavlarına Hazırlık 4. Sınıf Tüm Dersler Kitabının da (İngilizce Dersi hariç) hazırlayanıdır. Bilgisayar donanım, bakım, ağ sistemleri, grafik ve animasyon,  asp ve php web tasarımı konularında kendini geliştirmiş olan Erdoğan ÇAKMAK, proje hazırlama teknikleri ve proje yönetimi konularında birçok eğitime katılmış olup çalışmalarına katıldığı sivil toplum kuruluşları için projeler hazırlamış ve projelerinden bazıları kabul edilmiştir. Erdoğan ÇAKMAK, Köyümüz Kuzey Mahalle sakinlerinden merhum Nurettin SANCAK’IN kızı ile evli olup, bu evlilikten bir kızı vardır.
Osman SANCAK
İş Adamı
Osman Sancak 1959 yılında Çamlıdere Dağkuzören köyünde doğdu,ilköğrenimi köyünde bitirdikten sonra 1972 yılında Ankara’ya geldi. Çıraklıkla oto tamirciliğine başladı. Askere gidene kadar çırak, kalfa olarak oto tamircisinde çalıştı. 1978 yılında askere gitti. 1980 yılında askerden geldikten sonra oto tamirci olarak çalıştı. 1981 yılında ortak olarak kendi tamirhanesini açtı iki yıl sonra 1984 yılında kendine ait taç oto servisini açtı. 1994 yılında beş ortak ile Orıca Nitro a.ş kurdu. 1997 yılında Orica Nitro üretime gectı. Tac oto servisini Orica Nitro üretime geçince devretti. 2000 yılında Gülçin Nakliyat firmasını kurdu.2010 yılında TP benzin istasyonu ve 2016 yılında Güzeren harfiyat, Nakliyat şirketlerini şirketlerini kurdu. Çeşitli Sivil toplum örgütlerinde yönetim kurulu üyesi olan Osman Sancak ESYAV Kızılcahamam - Çamlıdere Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneğinde yönetim kurulu üyeliği, İl Genel Meclis Üyeliği, Çamlıdere Spor Başkanlığı, Doğa Dostları Derneği Başkan Yardımcılığı, Ankara Kulübü Çamlıdere Şube. Başkanlığı,ve Dağkuzören Köyü Derneği başkanlığı yaptı. Osman Sancak 2004,2009 yılları arasında Çamlıdere AKP İl Genel Meclisi üyeliği yaptı. Osman Sancak evli ve 5 çocuk babasıdır.
Hüseyin Gazi YILDIRIM
Ankara Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi Müdürü
1963 yılında Ankara’nın Çamlıdere ilçesine bağlı Dağkuzören Köyünde doğdu. 1987’de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl Tekirdağ Namık Kemal Lisesinde öğretmen olarak göreve başladı. Daha sonra sırasıyla 1990’dan itibaren Ankara Ayaş Tekke Ortaokulu Müdürlüğü, 1993’den itibaren Ankara Kızılcahamam Pazar İlköğretim Okulu Müdürlüğü, 2000’den itibaren Ankara Kızılcahamam Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürlüğü ve 2010’dan itibaren Ankara Kızılcahamam Perihan Erdoğan Ortaokulu Müdürlüğü görevlerini yürüttü. 23.09.2014 tarihinde de Ankara Mehmet Emin Resulzaade Anadolu lisesinde göreve başladı.(devam etmektedir)   Yerel (Ankara / Çamlıdere – Kızılcahamam)  tarih ve Osmanlı eğitim öğretim tarihi üzerine araştırmalar yapmaktadır. Bu alanda yazılmış kitap ve makaleleri vardır.  Ayrıca muhtelif yerel medyada köşe yazıları yayınlandı.  Askerliğini yedek subay öğretmen olarak yaptı. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Mustafa BİLGİN
Emekli-Öğretmen
Mustafa BİLGİN Ankara ili , Çamlıdere ilçesi, Dağkuzören Köyü, 01.02.1952 doğumludur. 1965 yılında Dağkuzören Köyü İlkokulu’nda okudu Ankara – Hasanoğlan -Atatürk  İlköğretmen Okulu’nu 1971’de derece ile bitirdi. Gazi Eğitim Enstitüsü- Fen Bölümünden 1974 ‘de Mezun Oldu.  Bir Süre GEF Kimya Lisans Prg. Devam Etti. GEF-Eğitim Yönetimi ve Teftişi Bölümü, Müfettişlik Formasyon Eğitimi’nden  1991 de mezun oldu. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü , Kamu Yönetimi Lisansüstü Uzmanlık Proğramını 1984 de  bitirdi. Beypazarı,Ayaş ,Yenimahalle,Keçiören ve Çankaya ilçelerinde,değişik okullarda,her kademede , Öğretmenlik ve Yöneticilik yaptı 1Milli Eğitim Bakanlarımız, Sayın Merhum Avni AKYOL , Sayın ,Köksal TOPTAN dönemlerinde, MEB -Eğ.Arş. ve Geliştirme Dairesin de , Milli Eğitim ile ilgili , 23 yeni üniversite kurulması, Ünv. ikinci öğretim , MLO Modeli… gibi projelerin, uygulamaya  geçirilmesinde görev yaptı. Hizmet şeref belgesi ile emekli oldu. 29.03.2021 Pazartesi günü aramızdan ayrıldı. Merhuma Allah tan rahmet yakinlarına baş sağlığı dileriz.
Prof. Dr. Mehmet Ali ÇAKMAK
Gazi Üniversitesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı
1963 yılında Ankara da doğdu 1986 - 1988 Tarih Öğretmenliği, 1988 - 1996 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Okutmanlığı, 1996 - 2010 Gazi Eğitim Fakültesi Tarih Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyeliği, - 2010 - ..... Gazi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyeliği, 2012 - .... Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığında görevine devam etmektedir.
Sosyal Medyadan Bizi Takip Edin
  
Tasarım ve Kodlama: kergisi